Designer - nowy serwis dla grafika

logo firmy Crowd Design

Dziś chciałbym przedstawić wam nowy serwis dla grafików. Serwis ten powstał w sierpniu tego roku i od tego czasu stale się rozwija i dodaje nowe funkcjonalności. Osobiście uważam, że warto zacząć go śledzić i obserwować, gdyż może być naprawdę ciekawie. Mowa o serwisie Designer. Serwis jest pierwszym dzieckiem polskiej firmy Crowd Design.

 

Co oferuje Designer?

Katalog Grafików

Wielu klientów ma odwieczny problem pod tytułem “Szukam grafika i nie mogę znaleźć”. Serwis rozwiązuje ten problem poprzez stworzenie wygodnego i przejrzystego Katalogu Grafików. Każdy grafik może założyć swoją darmową wizytówkę wraz z portfolio. Klient natomiast zyskuje możliwość wyszukiwania grafików w prosty i wygodny sposób. Wyszukiwać można za pomocą lokalizacji, typów grafiki (jakie grafik wykonuje), możliwości spotkania się w 4 oczy oraz formy współpracy (czy chcemy współpracować z osobą fizyczną lub też prowadzącą własną działalność gospodarczą). Jest to ciekawe podejście, które pozwala szybko i łatwo wyszukać dokłądnie takiego grafika, jakiego potrzebujemy. Założenie wizytówki jest atrakcyjne zarówno dla pojedynczego grafika jak i dla całego studia graficznego. Tutaj możecie zobaczyć moją wizytówkę: http://www.designer.pl/grafik/u/WatiGraf.

Konkursy Graficzne

Są to klasycznie rozumiane konkursy graficzne, których prekursorem jest amerykański serwis 99designs. Designer ma zamiar być konkurencyjny w tej przestrzeni zarówno z perspektywy klienta jak i grafika. Na czym ma ta konkurencyjność polegać? Przede wszystkim na prowizjach, Designer ma zamiar wypłacać większe wynagrodzenie niż polska konkurencja. Jak to wyjdzie w praktyce - przekonamy się wkrótce.

Sklep z grafiką jako alternatywa dla konkursów

Usługę, którą Designer wkrótce odpali ma być sklep z grafiką. Każdy grafik będzie mógł wystawić swoje prace w sklepie graficznym, co pozwoli wykorzystać wszelkie materiały, które nie wygrały konkursu. Wiem z doświadczenia, że w przypadku takich serwisów najbardziej opłaca się sprzedaż szablonów do popularnych CMSów takich jak Wordpress czy Joomla. Bardzo dobrze działa w tym obszarze firma Envato (znana wam być może z takich projektów jak ThemeForest). Jeden szablon to oczywiście bardzo dużo pracy, jednak możemy go sprzedawać wielokrotnie. Jeśli serwis zadba o odpowiednią reklamę, to może okazać się to bardzo trafionym pomysłem na naszym rodzimym rynku.

Czy warto?

Jak już pisałem, moim zdaniem warto przyglądać się temu serwisowi i temu jak się rozwija. Na razie prezentuje się obiecująco, jednak co z tego wyjdzie - czas pokaże. Podobne portale na polskim rynku jak na razie nikogo nie zachwyciły (chociaż wielu z nich korzysta). Designer odróżnia się bardziej kompleksowym podejściem do tematu. Trzymam kciuki, bo szczerze mówiąc przydałby się nam taki portal.

Nie masz uprawnień do komentowania

Komentarze   

# Pola 2015-05-27 08:30
Bardzo fajny. Teraz coraz więcej powstaje fajnych portali :)
# Marcin 2015-09-26 12:06
Ciekawe podejście do tematu zlecania prac. Wydaje się trochę mniej fajne z pozycji grafika, ale może się mylę. Świat się zmienia.
# Iwona 2015-10-27 16:03
Cytuję Marcin:
Ciekawe podejście do tematu zlecania prac. Wydaje się trochę mniej fajne z pozycji grafika, ale może się mylę. Świat się zmienia.
mam podobne odczucia. Nie wiem czy to w dobrą stronę idzie
# Printex 2016-04-08 16:18
Branżowe serwisy na pewno warto śledzić, choćby dla inspiracji ;)

Translator

plenfrdeitptrues

Facebook

Social Media

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie. Czytaj więcej